Atlas drzew Polski: Żyrardów i okolice

Moja fascynacja drzewami rozpoczęła się wiele lat temu. Zbierałem i katalogowałem różne liście, kwiaty, nasiona i starałem się za wszelką cenę poznać ich nazwy. Niestety zbiory te nie przetrwały do czasów obecnych. Po zakupieniu w roku 2001 aparatu Nikon F65 moje hobby mocno odżyło i odrodziło się w postaci zdjęć. Ponieważ nigdzie w polskiej sieci nie znalazłem dobrych zdjęć drzew, umożliwiających późniejsze ich rozpoznanie w terenie to część mojej kolekcji, spełniającą ten warunek, postaram się tu zaprezentować. Wszystkie są mojego autorstwa i zostały zrobione w Żyrardowie i okolicach. Na początku był to tylko Żyrardów ale chęć posiadania wszystkich gatunków w kolekcji zachęciła mnie do podróży po Polsce do okolicznych parków, ogrodów czy arboretów. Wielu gatunków drzew nie rozszyfrowałem do tej pory i zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich przyrodników, biologów i dendrologów w ich nazewnictwie. Wszystkie te nieznane mi gatunki znajdą się w sekcji "No name". Mam nadzieję, że katalog nie zawiera błędów ale gdyby takowe się znalazły to proszę o informacje.

UWAGA

Moja sekcja poświęcona drzewom rozrosła się obecnie do takich rozmiarów, że postanowiłem zaprezentować ją w nowej domenie o www.drzewapolski.pl.  Tam też sekcja ta będzie nadal rozwijana i modernizowana. Dojdą zdjęcia drzew istniejących już w katalogu i kolejne nowe gatunki. Zapraszam na stronę do Atlasu Drzewa Polski

W listopadzie 2010 roku odpaliłem bloga o drzewach. Uznałem, że serwis zawiera informacje bardziej formalne a brakuje miejsca na ciekawostki i wpisy około dendrologiczne. Zachęcam do śledzenia: Blog o drzewach.

- Strona główna -